Marketing internetowy praca dla niepełnosprawnych

utworzone przez | 4, 10, 2022 | Porady dla osób niepełnosprawnych, Praca zdalna, Zatrudnianie osób niepełnosprawnych

Narzędzia dla pracodawców osób niepełnosprawnych

Szukasz pracy dla osób z orzeczeniem?

Szukasz pracowników z orzeczeniem?

obrazek kalkulatora pfron dofinansowanie

Kalkulator dofinansowania PFRON

Kalkulator oblicza wysokość dofinasnownia wynagrodzenia pracownika niepełnosprawnego. Pracodawca obliczy koszty płacy oraz realne obniżenie kosztów zatrudnienia pracownika niepełnosprawnego.

obrazek kalkulatora pfron wpłata

Kalkulator wpłaty na PFRON

Kalkulator pomaga w obliczeniu wysokości składki na PFRON. Składkę zobowiązani są odprowadzać pracodawcy, którzy nie osiągają wymaganego Ustawą 6% wskaźnika zatrudnienia osób niepełnosprawnych.

Realizując artykuł “Marketing internetowy praca dla niepełnosprawnych” opieramy się na własnym doświadczeniu Agencji pracy dla osób niepełnosprawnych My Wspieramy. Naszymi pracownikami są osoby niepełnosprawne z różnymi dysfunkcjami. Pracują one dla agencji i współpracujących z nami firm na różnych stanowiskach. Część pracowników realizuje zadania związane z szeroko rozumianym marketingiem.

Szukasz, więc odpowiedzi, czy marketing i telepraca to dobre rozwiązanie dla osoby z niepełnosprawnością? Nie wiesz, czym może zajmować się osoba niepełnosprawna na stanowisku w tej branży? Chcesz zyskać atut i dowiedzieć się, jakie korzyści zyska pracodawca zatrudniając osobę niepełnosprawną? W poniższym artykule oferujemy odpowiedzi na te i wiele innych pytań.

Każdy kto prowadzi działalność gospodarczą, instytucję, fundację, czy inną organizację, musi w jakiś sposób promować własne produkty lub usługi. Ze względu na rozwój Internetu wielu przedsiębiorców swoich klientów poszukuje przede wszystkim za jego pośrednictwem. W pewien sposób zajmuje się, więc marketingiem internetowym. Stworzenie strony internetowej i jej pozycjonowanie SEO w wyszukiwarce, prowadzenie mediów społecznościowych, bloga, czy kontakt z klientami to dziś podstawa w każdej działalności, zarówno tej małej, jak i tej większej.

marketing internetowy praca
Marketing internetowy praca dla niepełnosprawnych.

Marketing w Internecie

Czym jest zatem marketing internetowy? Praca ogólnie charakteryzując w tej dziedzinie przybiera formę szeroko pojętej reklamy i promocji produktów, usług lub marki wykorzystującej Internet jako podstawowy obszar działań. Przybiera mnóstwo postaci, co wiąże się z szeroką gamą różnorodnych zadań do wykonania. Daje to możliwość pracy dla ludzi z wszelkimi umiejętnościami.

Większość przedsiębiorców ma mnóstwo zadań i obowiązków związanych z prowadzeniem biznesu Samodzielna obsługa i wdrażanie strategii promujących oraz ich monitorowanie wymagają umiejętności, czasu i pracy często na pełny etat. Sprawia to, że  konieczne jest zatrudnienie dodatkowych pracowników z doświadczeniem, którzy zrobią to za niego. Oznacza to jednocześnie, że powstaje mnóstwo nowych stanowisk pracy związanej z digital marketing.

Zdalny marketing szansą dla niepełnosprawnych

Dodatkowym atutem pracy w marketingu, to możliwość pracy zdalnej. Ze względu na obszar działań, które są prowadzone w sieci, możliwym jest aby pracę wykonywać w domu. To otwiera możliwości zawodowe dla osób z poważnymi niepełnosprawnościami, które mają trudność w dotarciu do miejsca pracy. Dzięki zatrudnieniu na stanowisku związanym z marketingiem w formie telepracy osoby niepełnosprawne mogą rozwijać umiejętność pracy twórczej, uruchamiać analityczne myślenie i swoją kreatywność. Zdobywać tym samym doświadczenie oraz nowe umiejętności.

Marketing – na czym polega praca i jakie spełnia cele

Każdy manager, zarządca czy właściciel, którego działania obejmują projektowanie strategii rozwoju musi pamiętać o promocji swojej firmy. Marketing w Internecie to szansa z której nie możesz zrezygnować. Branża nieustannie i prężnie się rozwija w ostatnich latach . Coraz więcej przedsiębiorstw przenosi swoje aktywności do sieci. Własna strona, blog z treściami SEO pozycjonowanymi pod wyszukiwarki, działania w social mediach, użycie narzędzi adwords to podstawa rozwoju każdej marki. Za pośrednictwem Internetu przedsiębiorcy pozyskują klientów i nawiązują z nimi stałe relacje. Buzz marketing pomaga zyskać pozytywny wizerunek marki. Tą drogą w przypadku e-commerce uzyskuje się wzrost sprzedaży. Marketing to promocja produktów, która nie jest obojętna na opinie konsumentów. Zarządzanie we wszystkich branżach wymaga nieustannej relacji z klientem.

Najogólniej więc ujmując digital marketing to wszelkie strategie mające na celu wprowadzenie na rynek i promocję produktu oraz budowanie wiarygodnego wizerunku marki za pośrednictwem Internetu. Jest to bardzo szeroki zakres działań, dlatego może przebrać różnorodne formy.

Praca – marketing internetowy, czy trzeba mieć doświadczenie?

Oczywiste jest, że do części zadań, które należą do marketingu internetowego niezbędne są konkretne kompetencje i odpowiednie doświadczenie. Kandydat do pracy to nie manager, czy od razu główny specjalista. Oferty pracy przewidują część zadań, do których wykonania zatrudniane są osoby bez wcześniejszego doświadczenia. W tej branży można awansować i stopniowo zdobywać kolejne szczeble w karierze. Oznacza to, że można rozważyć ofertę pracy nawet bez wcześniejszego doświadczenia. Początkowo realizować zadania z ograniczoną odpowiedzialnością, choćby w e-mail marketing wysyłając wiadomości reklamowe. Istotny w tym przypadku jest obszar zadań odpowiedni pod względem preferencji i umiejętności pracownika. Ta praca nigdy nie jest nudna, lecz będzie najbardziej interesująca, gdy zadania pokryją się z pasjami pracownika.

Marketing internetowy – rodzaje

Rodzaje marketingu internetowego wiążą się z zakresem zadań, które są realizowane. To nie tylko reklama. Można wyodrębnić:

  • Marketing mobilny – skierowany na urządzenia mobilne.
  • Social media marketing – gdzie obszarem działań są głównie media społecznościowe, np. Facebook czy Instagram.
  • Facebook marketing – czyli węższa forma marketingu społecznościowego, który swoje działania prowadzi tylko na Facebooku.
  • Content marketing – w którym tworzone treści opisują i promują produkt lub markę. Są to np. blogi, artykuły sponsorowane, video, webinary czy infografiki.
  • Wideo marketing – jako część Content marketingu polega na tworzeniu i zamieszczaniu filmów o tematyce związanej z danym produktem lub marką. Są to np. transmisje na żywo, filmy na Youtube.
  • Pozycjonowanie i optymalizację stron www dla wyszukiwarek. Wszystkie działania SEO. Dbanie o wysoką pozycje strony w Google, aby potencjalny klient szybko ją odnalazł po wpisaniu określonych słów kluczowych.
  • Reklamę w wyszukiwarkach internetowych – czyli prowadzenie i optymalizację reklamowych kampanii Google.
  • Marketing partnerski – oparty na stworzeniu grupy osób, które promują dany produkt lub markę.
  • Marketing szeptany – którego celem jest wpływanie na społeczność w celu tworzenia pozytywnego wizerunku produktu.
  • Marketing wirusowy – polegający na jak najszybszym rozpowszechnieniu informacji o danym produkcie lub marce, aby zwiększyć liczbę ich odbiorców, a tym samym klientów.
  • Marketing kontekstowy – opiera się na promocji produktów obok treści, które mogą zainteresować potencjalnych klientów.

Wymienione grupy działań to tylko część rodzajów marketingu internetowego. Wszystkich nie sposób wymienić. Branża jest dynamiczna i ciągle wyodrębniają się nowe kategorie. Jak widać zakres zadań jest naprawdę szeroki. Każdy z kandydatów do pracy w tej branży może odnaleźć odpowiedni dla siebie obszar.

Content marketing – praca zdalna

Telepraca to forma zatrudnienia, która umożliwia pracownikowi wykonywanie obowiązków zawodowych w miejscu zamieszkania. Wyniki i rezultaty swoich zadań pracownik wysyła pracodawcy za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, czyli np. poczta e-mail lub inny komunikator internetowy. Warunki i zasady telepracy określa kodeks pracy.

Należy odróżnić zatrudnienie w formie telepracy od tzw. Home Office. Jedno i drugie to forma pracy zdalnej. Telepraca jednak została określona w kodeksie pracy i pozwala na stabilną pracę. Natomiast Home Office nazywamy każdą inną prace, która jest wykonywana w domu. Może być tzw. praca hybrydowa, częściowa lub okresowa w razie takiej konieczności. Jej warunki powinna zawierać umowa uzgadniana między pracodawcą i pracownikiem.

praca zdalna niepełnosprawny
Praca zdalna – niepełnosprawny w marketingu internetowym.

Praca zdalna – marketing cyfrowy – zawód dla osób niepełnosprawnych

Marketing internetowy doskonale wpisuje się w założenia pracy zdalnej. Jak wynika z obserwacji, telepraca i wykonywanie zadań związanych z promocją danej firmy przez pracowników z orzeczeniem sprawdza się bardzo dobrze. Pozycjonowanie stron internetowych, prowadzenie blogów czy profili w mediach społecznościowych bazuje na działaniach w sieci.

Wiele firm poszukuje pracowników, którzy zajmą się odpowiednią promocją w Internecie. Potrzeby są duże i rosną. Obszarem działań marketingowych coraz częściej zajmują się osoby niepełnosprawne. Mogą wykonywać swoje obowiązki w domu, co jest udogodnieniem dla obu stron. Dla niepełnosprawnych jest to przede wszystkim ograniczenie barier związanych z dotarciem do siedziby firmy.

Pracodawca zatrudniając zdalnego pracownika z orzeczeniem nie musi troszczyć się tworzeniem stanowiska i adaptacją miejsca pracy. Dodatkowo ma możliwość uzyskania dofinansowania do wynagrodzenia ze środków PFRON. Niepełnosprawny otrzymuje stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę wraz z wszystkimi przysługującymi dodatkowymi uprawnieniami pracowniczymi oraz ciekawą pracę umożliwiającą rozwój zawodowy. Pracodawca zyskuje pracownika, który będzie zajmował się promocją firmy, co może przełożyć się na pozyskanie nowych klientów, a tym samym zwiększenie zysków finansowych.

Praca w marketingu internetowym osoby niepełnosprawnej

Marketing internetowy może przejąć najróżniejsze formy i obszary działań. Z tego względu nieustannie rośnie potrzeba nowych specjalistów. Marketing internetowy i praca na odległość idą ze sobą w parze, dlatego osoby niepełnosprawne mogą z łatwością odnajdować w tej dziedzinie.

Praca social media – zdalnie i inne formy zatrudnienia niepełnosprawnych w marketingu

Poszukując pracy osoba niepełnosprawna powinna zwrócić uwagę na oferty dotyczące zatrudnienia, jako:

  • copywriter czyli autor treści internetowych,
  • Web deweloper czyli twórca stron internetowych,
  • specjalista ds. marketingu e-mailowego,
  • specjalista ds. mediów społecznościowych czyli regularna aktualizacja profili w mediach społecznościowych, zamieszczanie postów i kontakt z odbiorcami,
  • specjalista ds. optymalizacji SEO czyli optymalizacja stron internetowych i dbanie o ich najwyższą pozycję w wyszukiwarce Google,
  • pracownik sklepu internetowego np. zamieszczanie opisu produktów lub  przyjmowanie zamówień i reklamacji,
  • analityk marketingowy, czyli badanie i ocena trendów rynkowych lub zakupowych w celu tworzenia planów strategii marketingowych, ściślej mówiąc określenie który produkt i jak go sprzedać,
  • specjalista ds. Public Relations,
  • specjalista ds. marketingu czyli tworzenie i prowadzenie kampanii reklamowych.

Wymienione stanowiska i zadania stanowią tylko przykład. Istnieje mnóstwo innych działań, które należą do marketingu internetowego. Te wymienione są jednak najczęściej spotykane. Są one kluczowe dla reklamy i promocji marki, czy produktu.

Marketing specialist – kto może pracować w marketingu internetowym?

Tylko niewielka część osób pracujących w marketingu internetowym posiada wykształcenie kierunkowe. Nawet ukończenie studiów z marketingu i zarządzania nie oznacza powodzenia w tej dziedzinie. Istnieją pewne cechy osobowe, które zdecydowanie bardziej liczą się w tej branży i są poszukiwane przez pracodawców. Należą do nich przede wszystkim:

  • Gotowość na zmiany i energia w działaniu. Osoby, które lubią to co robią, są pełni pomysłów, entuzjastyczne z pewności odnajdą się pracując w marketingu.
  • Kreatywność. To cecha, która łączy się z poprzednią, nieszablonowe myślenie i otwartość na nowe rozwiązania, głowa pełna pomysłów to gwarancja powodzenia.
  • Umiejętność obserwacji i słuchania innych. Pomaga w trafnym określaniu trendów rynkowych i zachowań konsumenckich. Aby dobrze sprzedać produkt marketingowiec musi znać potrzeby i oczekiwania konsumentów.
  • Umiejętność wysławiania się i opowiadania, lekkie pióro. Mogą być przydatne, gdy chcesz pracować tworząc treści na strony internetowe np. prowadząc bloga lub pisząc artykuły sponsorowane.
  • Umiejętność współpracy i pracy w zespole. Wszelkie kampanie reklamowe i działania marketingowe są realizowane zespołowo. Dlatego, jeśli potrafisz współpracować z innymi to z pewnością będzie to przydatna umiejętność pracy w marketingu.

Marketing – praca dla kreatywnych

Podsumowując istnieje wiele rodzajów zadań w marketingu internetowym. W każdym z nich będą potrzebne różne umiejętności. Jeśli posiadasz większość z wymienionych cech z pewnością odnajdziesz się w tej dziedzinie nie zależnie od tego, czy jesteś zdrowy, czy posiadasz niepełnosprawność. Marketing to branża, w której to określone predyspozycje decydują o sukcesie. Zagadnienia marketingu są tak obszerne, że nie sposób być specjalistą od wszystkiego. Trzeba rozwijać się w określonym temacie. Telepraca dla wielu ludzi jest dodatkowym atutem.

Marketing internetowy zarobki. Ile zarabia niepełnosprawny specjalista ds. marketingu?

Zarobki interesują każdego pracownika. Mogą stanowić ostateczny argument podjęcia pracy. Wynagrodzenie w marketingu internetowym zależy od wielu czynników. Decyduje o nim: posiadany staż pracy, kwalifikacje i umiejętności, ale również region i wielkość pracodawcy oraz zajmowane stanowisko. Najwyższymi zarobkami cieszą się: programiści, graficy, webmasterzy. Jednocześnie są to zawody, na które jest największe zapotrzebowanie na obecnym rynku. Poszukiwani są również copywriterzy. Najmniej mogą zarobić osoby, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę w marketingu internetowym. Posiadający odpowiednie umiejętności mogą szybko rozwinąć skrzydła i zająć wyższe stanowisko. Marketing w Internecie daje mnóstwo możliwości rozwoju zawodowego i zarobkowego.

Marketing internetowy praca w domu dla niepełnosprawnych – podsumowanie

Marketing w Internecie to jedna z najprężniej rozwijających się obecnych na dzisiejszym rynku branż. Mogą w niej odnaleźć się w niej osoby z różnorodnymi kwalifikacjami i preferencjami. Na przestrzeni ostatnich lat rozwinęło się mnóstwo rodzajów marketingu internetowego. Ogromny wpływ na to ma coraz większa aktywność firm w Internecie. Działania promocyjne i poszukiwanie nowych klientów odbywają się głównie za jego pośrednictwem. Ze względu na to wzrosła potrzeba zatrudnienia nowych specjalistów. Pracodawcy w związku z tym sięgają po pracowników niepełnosprawnych. Charakter zadań pozwala na pracę zdalną, co jest ważne dla wielu osób z niepełnosprawnościami. Telepraca umożliwia dostęp do ciekawej i stabilnej pracy oraz rozwój osobisty.

Pracodawcy zatrudniając w swojej firmie pracownika w formie telepracy nie muszą martwić się o koszty związane z utworzeniem nowego stanowiska, a dodatkowo jeśli jest to pracownik z orzeczeniem może otrzymać dofinansowanie do jego wynagrodzenia. Aktywna i regularna promocja oferowanych produktów czy usług mogą realnie przełożyć się na zyski finansowe. Jest to możliwe dzięki pozyskaniu nowych klientów.


Jak robić marketing internetowy?

Co to jest marketing internetowy?

Są to wszelkie działania realizowane w Internecie, związane z promocją usług i produktów. Przybierają one charakter strategii zwiększającej widoczność w sieci. Końcowym celem, jest pozyskanie klienta drogą wirtualną.

Jak niepełnosprawny może zacząć pracę w marketingu internetowym?

Przygotowując się do zawodu warto odbyć staż. Zgromadzić doświadczenie tą drogą lub poprzez samodzielną naukę i realizację drobnych zleceń. Kolejnym krokiem jest zbudowanie portfolio i ukierunkowanie tematyczne – specjalizacja. Szukając ofert pracy w marketingu internetowym można skorzystać z agencji lub portali z ogłoszeniami.

Czy warto pracować w marketingu?

Praca w marketingu jest idealna dla ludzi twórczych. Tych, którzy potrzebują wyzwań i lubią budować relacje z innymi. Potrzebna w tej branży jest też dobra organizacja, samodzielność w pracy. Trzeba potrafić myśleć i wyciągać wnioski. Atutem, przy większym doświadczeniu są zarobki, różnorodność pracy i możliwość rozwoju.

Czy niepełnosprawny może pracować zdalnie w marketingu?

Niepełnosprawność nie jest ograniczeniem w tym zawodzie. Wystarczy mieć umiejętności i predyspozycje i można brać udział w rekrutacjach. Aby znaleźć zatrudnienie trzeba śledzić najnowsze oferty pracy. W tej branży jest wybór: praca stacjonarna lub telepraca. Możliwość pracy zdalnej, może być w tym przypadku, atutem niemal dla wszystkich osób z niepełnosprawnością. Ważne czego szukasz i co potrafisz. Wybór jest nieograniczony: seo, e-commerce, grafika, reklama, kontakt z ludźmi, itd. W każdym obszarze osoba niepełnosprawna odnajdzie się.

0 komentarzy
Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *